Adanalı mobilyacıların İstanbul çıkarması

24 Ocak 2017 Salı
Post Image

Adana Mobilya Sanayicileri İş Adamları Derneği (MOSİAD) üyesi bazı firmalar,  bugün açılışı yapılacak olan Mobilya alanında Türkiye’nin en büyük ve tek uluslararası fuarı olan CNR İMOB-13. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’na katılıyor.

MOSİAD Başkanı Rüştü Erikçi, yaptığı açıklamada,  CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirilecek fuarın mobilya alanında Türkiye’nin en büyük ve tek uluslar arası fuarı olduğunu söyledi.

Fuarda,  Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilen en kapsamlı alım heyeti organizasyonlarından birine imza atılacağını belirten Erikçi,  ‘’ Fuar, sektörün lider ülkeleri İtalya, Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin de olduğu 114 ülkeden ziyaretçi ve VIP alım heyetlerini ağırlayacak’’ dedi.

Adana mobilya sektörü olarak bu fuarda yer alacaklarını ve yurtdışından gelecek alım heyetleriyle bir araya geleceklerini ifade eden Erikçi, şunları kaydetti:

Adana mobilyanın merkezi

‘’Sektörün gelişimi açısından bu fuarlar çok önemli. Bu fuarda Adana mobilyasını yurtiçi ve yurtdışı alım heyetlerine tanıtacağız. Bu heyetlere Adana’da geniş bir ürün yelpazesinde üretim yapıldığını anlatıp, işbirliği yapmak için girişimlerde bulunacağız.  Yurt içi ve yurtdışındaki bu tür fuarlara katılarak Adana’yı mobilyanın merkezi yapmayı hedefliyoruz.

GÜLDİKER MOBİLYADA FUARDA

Fuara katılacak olan ve Cassara markasıyla mobilya üretimi yaparak satan Adana’nın köklü firması Güldiker Mobilya’nın sahibi ve ADASO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Güldiker de sektörün gelişiminin fuarsız olmadığını söyledi.

Firma olarak yurtiçi olsun yurtdışı olsun bu tür fuarlara katılım sağladıklarını anlatan Güldiker,  ‘’ Fuarları önemsiyor ve sektörümüz açısından önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Çünkü, fuarların, gerek yenilikçi yaklaşımların tüketiciyle buluşması, gerekse mevcut ürünlerin tanıtılması ve pazarlanması açısından büyük önemi bulunuyor’’ dedi.

CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirilecek fuarın 29 Ocak Pazar gününe kadar açık kalacağı bildirildi.

ÜST